Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna zgodnie z definicją jest działem medycyny zajmującym się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych, dzięki podejmowaniu działań zapobiegawczych zorientowanych na profilaktyce starzenia się skóry, zaś w kolejnym etapie działań rekonstrukcyjnych mających na celu odtworzyć stan sprzed tego procesu.

Procedury mieszczące się w zakresie medycyny estetycznej to głównie zabiegi małoinwazyjne. Stanowią one uzupełnienie luki pomiędzy chirurgią plastyczną a kosmetologią. Zabiegi medycyny estetycznej pozwalają jednak na ingerencję w głębsze warstwy skóry niż zabiegi kosmetologiczne, co przy niewielkim obciążeniu organizmu, pozwala na uzyskanie lepszych efektów wizualnych.

Bezpieczeństwo zabiegów

Zabiegi medycyny estetycznej są wykonywane przez lekarza - poprzedzone dokładnym wywiadem zdrowotnym, analizą wskazań oraz przeciwwskazań, w przypadku każdego Pacjenta - prowadzącą do wyboru procedury zapewniającej najlepsze efekty przy zachowaniu możliwie minimalnej ingerencji.

W gabinecie lekarskim panują odpowiednie warunki do przeprowadzenia zabiegów: procedury wykonywane są w odpowiednim gabinecie zabiegowym, wszystkie preparaty, którymi się posługujemy mają odpowiednie certyfikaty medyczne i są odpowiednio przechowywane, co gwarantuje ich jakość. Na bezpieczeństwo wpływają również umiejętności lekarza, zarówno teoretyczne, jak i doświadczenie praktyczne w wykonywaniu danych procedur. Wszystkie te umiejętności potwierdzone są odpowiednimi kursami i certyfikatami. Dodatkowo, w gabinecie lekarskim dostępne są leki wspomagające gojenie oraz leczenie ewentualnych powikłań. Wszystkie wymienione czynniki pozwalają na zapewnienie pacjentowi maksymalnego bezpieczeństwa.

ZABIEGI z zakresu medycyny estetycznej dostępne w Przychodni MediQ

 • peelingi medyczne kwasami: migdałowym, salicylowym, pirogronowym, TCA,
 • zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej - Botoxu,
 • wypełniacze z kwasem hialuronowym - m.in. preparaty Vivacy Stylage M/L/Xl ,
 • Mezoterapia igłowa skóry głowy - m.in. preparaty DR CYJ, DERMAHEAL HL ,
 • Mezoterapia igłowa twarzy - m.in. preparaty Electrii, DERMAHEAL HSR, CG Styler600 ,
 • NICI rewitalizujące i liftingujące,
 • Dermapen™- mezoterapia mikroigłowa,
 • Stymulator kolagenu - Ellanse,
 • PROFHILO

ZABIEGI LASEREM FRAKCYJNYM CO2 ( ABLACYJNYM)

WSKAZANIA do przeprowadzenia zabiegów laserem frakcyjnym:

 • Blizny (potrądzikowe, pooparzeniowe, pooperacyjne, blizny przerosłe, keloidy, rozstępy)
 • Włókniaki, znamiona skórne, brodawki
 • Leczenie trądziku i skóry ze skłonnością do łojotoku
 • Odmłodzenie skóry (wiotkość skóry, głębokie i drobne zmarszczki, poszerzone pory, niejednolity koloryt skóry, fotostarzenie)

JAK WYGLĄDA ZABIEG LASEREM FRAKCYJNYM ?
Zabieg laserem frakcyjnym CO2 przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym podanym w formie kremu. Czas trwania zabiegu wynosi od kliku do kilkudziesięciu minut. Sam zabieg trwa od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od zakresu oraz obszaru skóry poddanej zabiegowi. 
Wiązka laserowa jest prowadzona skanerem na skórę, w efekcie czego odparowane zostają tysiące mikrokolumn. Charakterystycznym widokiem tuż po zabiegu jest efekt drobnej siateczki na skórze - jest to siatka nieuszkodzonej tkanki. Od fragmentów nieuszkodzonej tkanki rozpoczyna się proces gojenia, w trakcie którego postępuje intensywna regeneracja skóry.

Obszar poddawany zabiegowi zostaje naruszony jedynie w 20%, dzięki czemu uzyskuje się optymalny czas regeneracji, co również zmniejsza ryzyko ewentualnych powikłań.
W zależności od wskazań, dla osiągnięcia oczekiwanego efektu, konieczne może być powtórzenie zabiegu 2-4 razy w odstępach 4-6 tygodni. 
Efekty zabiegu oceniane są przez lekarza podczas wizyty kontrolnej i wtedy również wspólnie z pacjentem ustalany jest dalszy plan postępowania. 

PO ZABIEGU:
Obrzęk oraz rumień to objawy, które mogą pojawić się bezpośrednio po zabiegu i zwykle całkowicie ustępują do tygodnia. W okresie 3 do 7 dni po zabiegu występuje złuszczanie, natomiast całkowite zagojenie się ran to zazwyczaj czas ok. 2 tygodni.
Należy pamiętać, że po 2 tygodniach od zabiegu, nie jest jeszcze widoczny ostateczny efekt terapii. Tworzenie nowego kolagenu zajmuje od 3 do 6 miesięcy, więc dopiero po tym czasie możliwy do osiągnięcia jest pełen rezultat terapii.

PRZECIWWSKAZANIA DO PRZEPROWADZENIA ZABIEGU:
Każdorazowo do przeprowadzenia zabiegu kwalifikuje lekarz, mając na uwadze indywidualną sytuację zdrowotną pacjenta
Bezwzględne:

 • Ciąża i okres karmienia piersią;
 • Choroby nowotworowe i okres karencji onkologicznej;
 • Przewlekłe dermatozy, np. łuszczyca;
 • Stosowanie retinoidów miejscowo (przerwa od ostawienia takiej terapii do rozpoczęcia zabiegów laserowych to minimum 6 tygodni);
 • Stosowanie retinoidów doustnie (należy odczekać 6 miesięcy od czasu zakończenia terapii);
 • Nieuregulowane choroby ogólnoustrojowe, jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, niewydolność serca;
 • Nierealistyczne oczekiwanie odnośnie możliwych do uzyskania efektów;
 • Niechęć do rygorystycznego stosowania się do zaleceń pozabiegowych.

Względne:

 • Uregulowana cukrzyca typu 2;
 • Choroby autoimmunologiczne, np. choroba Hashimoto;
 • Stosowanie niektórych leków, np. sterydów;
 • Nadwrażliwość na światło.

PEELING LASEROWY

Delikatniejszą formą zabiegu laserem frakcyjnym jest peeling laserowy. To skuteczna metoda usuwania powierzchniowej warstwy naskórka, różniąca się od tradycyjnego zabiegu frakcyjnego techniką wykonania. Działa radykalniej od peelingu chemicznego, przynosząc lepszy efekt w krótszym czasie. Pod względem złuszczania i odświeżenia skóry jeden zabieg peelingu frakcyjnego może zastąpić całą serię chemicznych. Dlatego jest dla nich nowocześniejszą alternatywą.

Peeling laserowy dedykowany jest osobom mającymi problem z nadmiernie rozszerzonymi porami skóry i zwiększoną produkcją sebum. Świetnie sprawdza się również przy niwelowaniu blizn pozapalnych u osób po leczeniu trądziku. Poprawia napięcie i strukturę skóry oraz wyrównuje jej koloryt. Cera po peelingu laserowym wygląda na młodszą i pełną blasku.
W dniu zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i delikatnie obrzęknięta. Kolejnego dnia będzie odczuwane napięcie i nieznacznie widoczna struktura "siateczki" po zabiegu. Po ok. 48 godzinach od zabiegu skóra zacznie się równomiernie złuszczać - można już wtedy zrobić makijaż.
Przez cały okres rekonwalescencji musimy pamiętać o stosowaniu kremu z filtrem SPF +50. W zależności od stanu skóry peeling laserowy należy wykonać ok 2-4 razy. Natomiast jeśli problem skórny jest duży, ilość zabiegów może się zwiększyć. Częstotliwość wykonywanych zabiegów to 2-4 tygodni.

BOTOX

inaczej toksyna botulinowa typu A jest preparatem, który po wstrzyknięciu wygładza zmarszczki mimiczne, takie jak: „kurze łapki”, „lwia zmarszczka” czy zmarszczki  poprzeczne czoła.
W trakcie zabiegów małe dawki toksyny botulinowej wstrzykuje się w konkretne mięśnie odpowiedzialne za powstawanie zmarszczek. Botulina trwale łączy się z płytką nerwowo-mięśniową, uniemożliwiając przekaz impulsów z nerwu do mięśnia, przez co działanie mięśnia zostaje czasowo wyłączone, a skóra nad mięśniem przestaje się marszczyć. Działanie toksyny botulinowej jest w pełni odwracalne, a mięsień nie zostaje w tym procesie uszkodzony. Efekt widać po 2-14 dniach po zabiegu. Działanie botoksu utrzymuje się przez około cztery miesiące, choć u wielu osób efekty są trwalsze. Ponieważ z  czasem dochodzi do rozkładu toksyny botulinowej w organizmie zabiegi należy powtarzać się co kilka – kilkanaście miesięcy, zależnie od tego, jak nasilone są zmarszczki mimiczne  i jak trwały u konkretnego pacjenta jest efekt zabiegu.
Toksyna botulinowa jest też znakomitą substancją do zmniejszania nadmiernej potliwości pach, dłoni i stóp. Efekty terapii utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.
Przeciwwskazania: ciąża, okres karmienia, nadwrażliwość na składniki preparatu, schorzenia neuromotoryczne, schorzenia zapalne skóry (zwłaszcza ropne) oraz leczenie antybiotykami aminoglikozydowymi lub lekami rozkurczowymi.
Powikłania zdarzają się bardzo rzadko, są minimalne i w pełni odwracalne. Należą do nich:
- obrzęk, zaczerwienienie, siniak w miejscu iniekcji,
- asymetria w obrębie twarzy,
- opadnięcie powieki,
- obniżona linia brwi,
- nadmierne uniesienie brwi.

Przygotowanie do zabiegu redukcji zmarszczek  przy pomocy toksyny botulinowej :
Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania skóry, ani znieczulenia, polega na wstrzyknięciu toksyny przez kilka ukłuć skóry małą igłą, co zwykle jest dobrze tolerowane przez pacjentów. Cały zabieg trwa kilka minut.

Po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu zwykle widoczne jest jedynie zaczerwienienie w obrębie poddanym zabiegowi, czasami widoczne są podskórne grudki (depozyty preparatu pod skórą), które jednak wchłaniają się do kilku godzin.  Krwawienie jest bardzo małe lub nie występuje. Pacjent/ka poddany/a zabiegowi może bezpośrednio po zabiegu wrócić do swoich codziennych czynności, przeciwwskazane jest jednak przyjmowanie pozycji leżącej do 4 godzin po zabiegu i rozgrzewanie lub masowanie okolicy pozabiegowej przez kilka dni po zabiegu.

WYPEŁNIACZE Z KWASEM HIALURONOWYM

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie występuje w skórze – wypełniając przestrzenie międzykomórkowe naskórka, zatrzymuje wodę. W organizmie młodego człowieka kwasu hialuronowego jest pod dostatkiem, dlatego skóra jest sprężysta. Z wiekiem jego ilość maleje, dlatego traci ona swoją elastyczność. Skutkiem tego procesu jest powstawanie zmarszczek i zwiększona wiotkość skóry.
Rozróżniamy podstawowe dwa rodzaje kwasu hialuronowego stosowanego w medycynie estetycznej: nieusieciowany i usieciowany kwas hialuronowy. Ten nieusieciowany składa się z drobnych cząsteczek kwasu, które utrzymują się w skórze krócej – szybciej są metabolizowane. Ten rodzaj kwasu hialuronowego może być podawany np. podczas zabiegu  mezoterapii  celem nawilżenia i ujędrnienia skóry. Usieciowany kwas hialuronowy, to ten, w którym łańcuchy zbudowane z cząsteczek kwasu połączone są krzyżowo ze sobą, tworząc przestrzenną strukturę. Dzięki temu możliwe jest nadanie objętości tkankom, a kwas hialuronowy zawarty w tych łańcuchach nie jest tak szybko metabolizowany i może utrzymywać się w skórze kilka miesięcy a nawet lat (zależnie od preparatu).
Wypełniacze z kwasem hialuronowym bazują właśnie na kwasie usieciowanym, ponieważ znakomicie nadaje się on do wypełniania tkanek miękkich. Za pomocą wypełniaczy można zniwelować nie tylko konkretne zmarszczki na twarzy (np. zmarszczki okolicy ust, „zmarszczki palacza”), ale również przywrócić objętość tkanek odpowiedzialną za młody wygląd (np. wypełnić usta, okolice policzków, żuchwy, skroni). Usieciowany kwas hialuronowy może służyć nawet nadawaniu nowego kształtu brody lub kątów żuchwy.
Efekt widać zaraz po zabiegu. Utrzymuje się on przeważnie od 4 do 12 miesięcy. Po takim czasie kwas hialuronowy rozkłada się stopniowo w skórze i zabieg trzeba powtórzyć. Jednak nawet wielokrotne wykonywany, jest dobrze tolerowany przez organizm, nie powoduje alergii.

Przygotowanie do zabiegu z użyciem wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego :
Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania skóry przez pacjenta, polega na wstrzyknięciu preparatu igłą lub cienką kaniulą. Cały zabieg trwa 20-40 minut w zależności od okolicy poddanej zabiegowi. Niektóre zabiegi mogą wymagać wcześniejszego znieczulenia, zwykle kremem znieczulającym, dlatego konieczna jest konsultacja przed zabiegiem i ustalenie indywidualnego postępowania dla danego pacjenta.

Po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu zwykle widoczne jest jedynie zaczerwienienie w obrębie poddanym zabiegowi, czasami pojawia się obrzęk tkanek w okolicy zabiegowej  lub powstają drobne siniaki, które jednak wchłaniają się do kilku dni po zabiegu.  Krwawienie jest bardzo małe lub nie występuje.

MEZOTERAPIA SKÓRY GŁOWY

Jest skutecznym zabiegiem w walce z łysieniem, nadmiernym wypadaniem włosów czy słabymi i wolno rosnącymi włosami. Pełna kuracja wzmacnia osłabione włosy i hamuje ich wypadanie. Możliwe do osiągnięcia efekty to nawet 75% mniej wypadających włosów. Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry głowy przy pomocy małej igiełki preparatem z substancjami wzmacniającymi i odżywiającymi. Działanie mezoterapii jest dwutorowe: z jednej strony wielokrotne nakłuwanie skóry poprzez kontrolowany uraz poprawi ukrwienie skóry i  stymuluje komórki odnowy skóry (fibroblasty) do działania, przez co pobudzony zostaje wzrost włosów, z drugiej strony wstrzykiwane w skórę głowy substancje odżywiają włosy i wzmacniają je. Mezoterapię skóry głowy przeprowadza się przede wszystkim w takich przypadkach jak:
- sezonowe wypadanie włosów,
- wypadanie włosów spowodowane stresem,
- łysienie w wyniku anemii, niedoborów diety lub jako skutek uboczny przyjmowania leków,
- łysienie plackowate.
- wspomaganie innych metod leczenia, między innymi leków, maści, kremów.
Każdy przypadek łysienia wymaga wnikliwego wywiadu medycznego przeprowadzonego przez specjalistę, ponieważ kluczowe dla skutecznej kuracji włosów jest postawienie prawidłowej diagnozy, czyli znalezienie przyczyny utraty włosów.

Przygotowanie do zabiegu:
Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania skóry głowy, ani znieczulenia, trwa zwykle 10-20 minut.

Po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu na skórze głowy widoczne są czasem drobne punkty krwawienia, mogą być tez wyczuwalne grudki (depozyty) preparatu w skórze – zostają one wchłonięte w ciągu kilku godzin. Zalecane jest unikanie dotykania okolicy poddanej zabiegowi w dniu zabiegu oraz niewskazane jest mycie głowy tego samego dnia po zabiegu.

MEZOTERAPIA TWARZY

To obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów rewitalizujących i odmładzających skórę twarzy, szyi i dekoltu, a nawet rąk.
Polega na wstrzykiwaniu pod skórę na głębokość 0,5-4 mm substancji aktywnych, które pobudzają komórki do odnowy, a także nawilżają i odżywiają skórę. Skład wstrzykiwanych preparatów opiera się przede wszystkim na kwasie hialuronowym, witaminach, mikroelementach, kwasach organicznych, aminokwasach. Wstrzykuje się je pojedynczo lub stosuje równie popularne koktajle witaminowe zawierające wszystko, czego potrzebuje skóra. Dobór preparatu zależny jest od oczekiwań pacjenta, jego wieku, stanu skóry oraz konkretnych problemów skórnych.
Wskazania do zabiegu mezoterapii twarzy to w szczególności:
- przebarwienia skóry twarz,
- tzw. kurze łapki i zmarszczki palacza,
- chęć odmłodzenia i biorewitalizacji skóry twarzy, dekoltu, szyi,
- skóra odwodniona, brak blasku,
- zasinienia oraz cienie pod oczami.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?
Mezoterapia igłowa jest zabiegiem inwazyjnym, który może być przeprowadzony wyłącznie przez lekarza. Odbywa się w znieczuleniu miejscowym, do którego wykorzystuje się specjalny krem nakładany 30- 40 minut przed zabiegiem na okolicę poddaną zabiegowi. Do mezoterapii wykorzystuje się bardzo cienkie, krótkie igły, przeznaczone specjalnie do tego celu i nie powodujące nadmiernej traumatyzacji tkanek. W miejscu wkłucia na skórze pojawiają się grudki z preparatem, które znikają w ciągu kilku godzin. Zabieg trwa 20-30 minut. Kolejne zabiegi można powtarzać nawet co 2-4 tygodnie, a efekt pełnej kuracji (cyklu zabiegów)  utrzymuje się nawet do 12 miesięcy.

Przygotowanie do zabiegu:
Z uwagi na konieczność znieczulenia okolicy zabiegowej kremem znieczulającym zalecane jest przybycie do Poradni około 40 minut przed zaplanowanym zabiegiem.

Po zabiegu:
Po zabiegu na skórze  twarzy widoczne są często drobne punkty ukłucia, drobne krwiaki oraz  śródskórne grudki preparatu, dlatego zabieg nie powinien być planowany w dniu lub kilka dni przed ważnymi wydarzeniami, na których chcemy prezentować się dobrze.

NICI REWITALIZUJĄCE I LIFTINGUJĄCE

To drobne nitki nawinięte na igły lub kaniule, mające różną długość, grubość i strukturę. Stosuje się zarówno do rewitalizacji skóry jak i do uniesienia tkanek. Umieszczone pod skórą stymulują organizm do naturalnych procesów wytwarzania kolagenu i elastyny , przez co doprowadzają do ujędrnienia i zagęszczania skóry. Nici mogą działać również w sposób mechaniczny, powodując szybki lifting skóry. Zastosowanie takiej technologii sprawia zatem, że działamy kompleksowo, wzmacniając kondycję wybranej partii ciała na wiele sposobów.

Podczas zabiegu implementacji nici dermatolog umieszcza nici przy pomocy wymienionych igieł lub kaniul w skórze, zwykle w liczbie 10-20 (w przypadku nici rewitalizujących ), lub w liczbie 2- 10 w przypadku nici liftingujących. Możliwe są też zabiegi łączone z implantacją różnych rodzajów nici podczas jednego zabiegu. Nici rozpuszczane są w organizmie przez około 3-12  miesięcy, (zależnie od rodzaju użytych nici). Po kilku tygodniach od zabiegu zaczyna być zauważalny efekt ich działania: skóra staje się napięta, jędrna, sprężysta i elastyczna. W przypadku nici o funkcji liftingującej efekt uniesienia tkanek widoczny jest już bezpośrednio po zabiegu. Implementacja nici trwa 20 – 60 minut i jest często wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

Nici rewitalizujące  najczęściej są wykorzystywane do:
- zredukowania, zmarszczek i cieni dolnej powieki oraz „kurzych łapek”w okolicy oczu,  
- redukcji bruzd i fałd nosowo-wargowych oraz  „zmarszczek palacza”
- ujędrnienia pomarszczonej i wiotkiej skóry policzków.

Nici liftingujące najczęściej są wykorzystywane do:
- podniesienia opadających policzków,  usuwania „chomików”,
- redukcji nadmiaru skóry podbródka i szyi,
- podniesienia brwi.

Przygotowanie do zabiegu:

Niektóre zabiegi mogą wymagać wcześniejszego znieczulenia  kremem znieczulającym lub igłą lub kaniulą,  dlatego konieczna jest konsultacja przed zabiegiem i ustalenie indywidualnego postępowania dla danego pacjenta.

Po zabiegu:
W zależności od użytych nici skóra po zabiegu może nie nosić śladów ingerencji, mogą występować na niej drobne krwiaki i miejsca wkłuć, ale możliwy jest również obrzęk i bolesność (w przypadku nici liftingujących).

Dermapen™

Działanie Dermapen™ opiera się głównie na pobudzeniu skóry do naturalnej produkcji kolagenu. Pomaga w absorpcji składników aktywnych, a dzięki temu odżywia i poprawia napięcie skóry oraz wyraźnie ją odmładza. Dermapen™ stosowany jest również w leczeniu blizn potrądzikowych, a także poprawia wygląd zmarszczek i drobnych bruzd, zmniejsza wielkość porów oraz poprawia wygląd rozstępów.

Przygotowanie do zabiegu:

Mezoterapia mikroigłowa Dermapen nie wiąże się z większym dyskomfortem, tym bardziej, że sam zabieg poprzedza aplikacja kremu znieczulającego. Odczucia są jednak subiektywne i zależą od osobistej wrażliwości pacjenta.

Po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu skóra jest intensywnie zaczerwieniona i lekko piecze, rumień ustępuje do 48 godzin. Efekty widoczne są już kilka dni po zabiegu, a pełny efekt po ok 6 tygodniach co związane jest z remodelingiem kolagenu w skórze.

Stymulator kolagenu ELLANSE

Ellanse to preparat skierowany do pacjentek z widoczną utratą gęstości skóry i głębokimi zmarszczkami. Jest to żel, zawierający mikrosfery polikaprolaktonu (PLC), zawieszonego w nośniku, jakim jest karboksymetyloceluloza.  Działanie preparatu jest dwuetapowe: za sprawą karboksymetylocelulozy  możliwe jest natychmiastowe uzupełnienie gęstości tkanki i osiągnięcie efektu wypełniacza, co widoczne jest od razu po zabiegu, natomiast polikaprolakton rozwija swoje działanie w ciągu kilku miesięcy (zwykle 2 do 3 miesięcy ) i poprzez stymulację produkcji naszego własnego kolagenu doprowadza do zgęszczenia i napięcia skóry oraz spłycenia zmarszczek. W miarę upływu czasu mikrosfery są rozkładane przez organizm, a skórę wypełnia naturalne rusztowanie kolagenowe zapewniające jej gęstość i objętość. Efekt zabiegu może utrzymywać się nawet do dwóch lat.
Obszary, które można poddać kuracji Ellanse:
- policzki,
- skronie,
- linie nosowo-wargowe,
- linie marionetki,
- linia żuchwy i kąty żuchwy,
- kąciki ust,

Zabieg trwa zwykle do 30 min, wykonywany jest za pomocą igły lub cienkiej kaniuli wprowadzanej  pod skórę. Zabieg może być przeprowadzony bez znieczulenia, lub w znieczuleniu kremem, w zależności od rozległości obszaru zabiegowego. Po zabiegu może występować zaczerwienienie okolicy zabiegowej , obrzęk, bolesność.

Przeciwskazaniem do zabiegu są m.in. alergia na preparat, choroby autoimmunologiczne, ciąża i karmienie piersią, obecność trwałych wypełniaczy w miejscu podania preparatu.

PROFHILO

Wskazania

 • Zabiegi na twarz, szyję, ciało i dłonie dla kobiet i mężczyzn
  Działa korzystnie:
 • na fizjologiczny proces starzenia w przypadku pojawienia się zmian w ilości włókien sprężystych i kolagenu,
 • na proces naprawy tkanki skórnej w przypadku trądziku czy blizn, w przypadkach utraty lub naruszenia tkanki tłuszczowej

Działanie

 • PROFHILO® wywołuje WIELOPOZIOMOWY AKTYWNY REMODELING
 • PROFHILO® stymuluje aktywną, wielopłaszczyznową przebudowę macierzy zewnątrzkomórkowej w aspekcie podniesienia elastyczności i stabilności poprzez aktywację i utrzymywanie żywotności FIBROBLASTÓW, KERATYNOCYTÓW i ADIPOCYTÓW.

Efekty

 • Remodeling tkanek i ujędrnianie skóry
 • Wzmacnia i nawilża skórę, odbudowuje starzejącą się i zwiotczałą tkankę

Zastosowanie

 • 2 zabiegi w odstępie jednomiesięcznym. Preparat powinien być wprowadzony w powierzchownej warstwie podskórnej.
 • IBSA rekomenduje użycie techniki punktów bioestetycznych (BAP) w celu zminimalizowania ryzyka i zmaksymalizowania skuteczności produktu.

PEELINGI CHEMICZNE

To zabiegi polegające na złuszczaniu naskórka poprzez nałożenie na skórę preparatu złożonego z odpowiednich substancji chemicznych.  Wskazaniem do zastosowania peelingów chemicznych są między innymi:
- cera zaskórnikowa/trądzikowa
- poszerzone pory
- przebarwienia
- obecność drobnych zmarszczek
- blizny potrądzikowe
- nadmierny łojotok
Kilka dni po wykonaniu zabiegu dochodzi do złuszczenia martwego naskórka, a intensywność złuszczania zależy od zastosowanego preparatu i czasu aplikacji. Po peelingu wiele osób ma wrażenie, że zyskało „nową” skórę, nowy naskórek posiada bowiem gładką strukturę, równomierny koloryt i wysoki poziom nawilżenia. Rodzaj peelingu oraz ilość zabiegów dobierane są każdorazowo przez specjalistę po uprzedniej ocenie stanu skóry. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie oczekiwanego efektu, a przy tym zabieg będzie w pełni bezpieczny dla danego typu cery.
Rodzaje peelingów:
- Kwas migdałowy,
- Kwas salicylowy,
- Kwas pirogronowy,
- Kwas TCA.

Przygotowanie do zabiegu:
Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania skóry, jednak w przypadku stosowania miejscowych retinoidów lub kosmetyków z kwasami AHA lub BHA wskazane jest ich odstawienie tydzień przed zabiegiem.
Zabieg nie wymaga znieczulenia twarzy.

Po zabiegu:
Bezpośrednio po zabiegu zwykle widoczne jest jedynie zaczerwienienie twarzy, które może mieć różne nasilenie, w zależności od użytego peelingu. Powinno się unikać nakładania makijażu oraz stosować delikatną pielęgnację przez kilka dni do momentu złuszczenia martwego naskórka


* Aktualne możliwości w zakresie zabiegów medycyny estetycznej są bardzo szerokie, dlatego oprócz procedur standardowo dostępnych w naszej ofercie,  proponujemy Pacjentom preparaty i zabiegi dobrane oraz zamawiane indywidualnie dla Pacjenta.