Drodzy Pacjenci! 
Informujemy, że już od początku listopada w naszej przychodni będą wykonywane zabiegi mezoterapii MIKROigłowej Dermapen.
Na czym polegają zabiegi , czym się różnią od klasycznej mezoterapii igłowej oraz jakie są wskazania do ich wykonania ? - zapraszamy do lektury wywiadu z dr n.med. Kaliną Welz - Kubiak, Specjalistką dermatologii i wenerologii
Wywiad ukazał się w dzisiejszym wydaniu Słowa Regionu

Mezoterapia igłowa twarzy jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. O szerokim zastosowaniu zabiegów tego rodzaju rozmawiamy z dr n. med. Kaliną Welz – Kubiak, Specjalistką dermatologii i wenerologii z Przychodni MediQ

- Pani Doktor, czym wytłumaczyłaby Pani tak dużą popularność zabiegów mezoterapii igłowej - jakie efekty można osiągnąć poprzez zastosowanie tego zabiegu?
To prawda, w gabinetach medycyny estetycznej mezoterapia jest bardzo popularnym zabiegiem, głównie dzięki różnorodnemu zastosowaniu i wymiernym efektom, które przynosi. Ale również dzięki temu, że skóra bardzo szybko goi się po tego typu zabiegach.
Poprzez zabiegi mezoterapii igłowej możliwa jest znaczna poprawa nawilżenia skóry oraz spłycenie zmarszczek, prowadzące do wyrównania struktury skóry, która w efekcie staje się bardziej jędrna, co znacząco poprawia jej kondycję i opóźnia proces starzenia.
Dzięki zabiegom można zredukować przebarwienia i wyrównać koloryt skóry. Do ważnych efektów mezoterapii igłowej należy również redukcja blizn. Jest to zabieg często stosowany po terapii leczenia trądziku. Ten rodzaj zabiegu również stosujemy na owłosioną skórę głowy w procesie leczenia wypadania włosów, w przebiegu takich chorób, jak np. łysienie telogenowe.

- Na czym polegają zabiegi mezoterapii?

Zabieg klasycznej mezoterapii igłowej polega na dokonywaniu mikroskopijnych nakłuć skóry pacjenta i wstrzykiwaniu specjalnych preparatów, których skład i rodzaj zawsze dobierany jest indywidualnie do zgłaszanych potrzeb i problemów oraz efektów, które chce uzyskać pacjent.

Oprócz klasycznej mezoterapii igłowej, wśród aktualnie dostępnych zabiegów pacjentom proponuję również zabiegi mezoterapii mikroigłowej, przy pomocy specjalnego urządzenia Dermapen.

Zabieg Dermapen opiera się na technologii automatycznego nakłuwania skóry przy pomocy pulsujących igieł, umożliwiającej wprowadzanie substancji czynnych wgłąb skóry.

- Czym różnią się obie terapie?

Zasadniczo są rekomendowane na różne wskazania. W przypadku, gdy oprócz samego odżywienia skóry chcemy uzyskać efekt złuszczenia naskórka, wówczas lepszym rozwiązaniem jest terapia mikroigłowa, czyli zabieg Dermapen.

- Jaki jest czas trwania zabiegów i czy wystarczy wykonać je jednorazowo?

Oba zabiegi - mezoterpii igłowej oraz mezoterapii mikroigłowej Dermapen - trwają około 30 minut.

Podobnie, oba zabiegi najlepsze efekty przynoszą, gdy wykonuje się je w serii kilku zabiegów co 4 - 6 tygodni. O ilości zabiegów oraz odstępie między procedurami decyduje lekarz, który na bieżąco ocenia efekty i kondycję skóry.

- Czy mezoterapia oraz zabiegi Derpmapen są przeznaczone dla każdego, czy istnieją przeciwwskazania do ich wykonania?

Jak przed każdą procedurą, istotny jest szczegółowy wywiad lekarski. Przeciwwskazaniem do wykonania mezoterapii są m.in. ciąża, karmienie piersią, cukrzyca, przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, infekcje lub otwarte rany.

- Odnośnie zastosowania mezoterapii igłowej oraz mikroigłowej Dermapen w leczeniu blizn potrądzikowych – trądzik jest chorobą często dotykającą młodych pacjentów. Czy zabieg może być bezpiecznie przeprowadzany również u nastolatków i czy jest określony czas, który należy odczekać po zakończeniu terapii leczenia trądziku, zanim przystąpi się do zabiegów usuwania blizn?

Oczywiście, u nastolatków również można wykonywać mezoterapię, ale w leczeniu blizn znacznie lepszy efekt uzyskujemy przy pomocy zabiegu Dermapen, czyli mezoterapii mikroigłowej. Co do czasu wykonania tego zabiegu- o tym zawsze decyduje rodzaj prowadzonej terapii i naturalnie - kwalifikacja przez lekarza prowadzącego.

Dziękujemy za rozmowę.